Avantajele 3Media

Icon: check Muncim pentru ca dumneavoastră să reuşiţi. Succesul dumneavoastră constituie imaginea noastră.
Icon: check Implicare directă a agenţiei pentru a se asigura creativitate şi strategie.
Icon: check O gamă largă de servicii de comunicare. Nu doar reclamă. Cercetăm problema, găsim soluţia, implementăm programul şi măsurăm rezultatele obţinute.
Icon: check Experienţă de peste 20 ani în domeniu.
Icon: check Profesionalism şi dinamism.

ANGAJARE

Dacă vrei să faci un nou pas în cariera ta şi vrei să intri în echipa 3Media, poţi avea în vedere:

JUNIOR/SENIOR Sales Representative/Reprezentant Vânzări Publicitate
în oraşele Braşov, Sibiu, Galaţi şi zona Valea Prahovei

Cerinţe:

  • Chef de treabă, seriozitate, capacitate de organizare.
  • Experienţă în vânzari directe Business-to-Business (constituie avantaj experienţa în vânzări de media);
  • Disponibilitate pentru lucru pe teren;
  • Aspect profesional – business;
  • Cunoaşterea limbii engleze sau a altor limbi străine- constituie avantaj;
  • Cunoştinţe de grafică computerizată (Adobe I/P, Corel Draw) – constituie avantaj;
  • Carnet de conducere de minimum 2 ani fără evenimente – constituie avantaj;

Profilul candidatului ideal:

  • Experienţă de lucru în sisteme de vânzări, în special de media/publicitate, cu rezultate dovedite în deschiderea de noi conturi prin abordare directă;
  • Dorinţă de dezvoltare a carierei;
  • Foarte bune abilităţi de comunicare şi negociere (persuasiune şi prezentare profesională);
  • Vânzător consultativ: nu vinde prin prezentare de oferte; vinde avantaje şi beneficii, nu produse şi servicii!
  • Personalitate puternică, deschisă şi dorinţă de a învăţa lucruri noi.

Responsabilităţi:

  • Reprezintă compania în relaţia cu clienţii;
  • Realizează şi implementează politica de vânzari a companiei;
  • Contactează clienţii potenţiali, prezintă şi promovează direct produsele/serviciile prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali şi cei existenţi;
  • Menţine şi dezvoltă relaţiile cu clienţii existenţi;
  • Urmăreşte atingerea targetelor de vânzări, monitorizează situaţia rulajului şi încasărilor de la clienţi, urmăreşte şi răspunde de încasarea facturilor emise;
  • Monitorizează concurenţa, preţurile şi tendinţele pieţei;
  • Elaboreaza rapoarte periodice privind activitatea şi situaţia în piaţă; propune planuri de acţiune pe termen scurt, mediu şi lung.

Beneficii oferite:
Posibilitatea dezvoltării unei cariere în vânzări.

  • Pachet salarial foarte atractiv, în concordanţă cu performanţa;
  • Instruire permanentă la nivel profesional (training) în tehnici de vânzare, negociere,etc.;
  • Posibilitate de afirmare pe plan profesional.

Dacă îndeplineşti cerinţele şi te atrage perspectiva construirii unei cariere într-un domeniu foarte dinamic cu perspective reale de creştere profesională, trimite-ne un CV şi o scrisoare de intenţie la jobs[at]3media.ro, menţionând la subiect prenumele şi numele tău, SENIOR şi oraşul pentru care aplici (ex. Ion Popescu, SENIOR, Braşov). Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Despre noi

Agenţie de publicitate full-service, oferim clienţilor noştri un pachet complet de servicii şi produse publicitare.

Inovăm şi introducem permanent proiecte din sfera marketingului şi a comunicării, în toată România!

GALATI | BRAILA | BRASOV

Rămâneţi în contact cu noi